Procvičování matematiky online | Jak začít?
Úvod » Jak začít?

Jak začít?

 

V programu MATEMATIK můžete využít základní procvičování bez nutnosti registrace, nebo se zaregistrovat a plně využít veškeré funkce.

 

Bez registrace

V případě, že program využijete jen velmi zřídka jako krátký doplněk k provcičování ve výuce, můžete zvolit jednoduchou cestu bez nutnosti registrace. Žáci se přihlásí na stránky www.matematik.cz a v horním menu kliknou na "PŘÍKLADY". Zde již dle vašeho zadání vyberou požadované téma, zvolí formu procvičování a mohou začít.

Nevýhodou je absence učitelského rozhraní, kde by učitel přesně viděl jak žáci počítají a kde případně chybují. Zároveň je také omezený počet příkladů, který mohou žáci za jeden den spočítat. Tento limit je nastaven na 30 příkladů za den.

 

S registrací

Pro maximální využití programu je nutná registrace učitele a následné vytvoření virtuální třídy se svými žáky. Výhodou je pak:

- Možnost hromadného zadávání "procvičování" pro žáky (domácí úkoly, práce v hodině, testy)

- Přehled aktuální aktivity všech žáků ve třídě

- Propracované statistiky

- Motivační prvky pro žáky

Pro registraci klikněte na a vyplňte požadvané registrační údaje. Důležité je správně zvolit, zda se jedná o žákovský, nebo učitelský účet. Po registraci a přihlášení ke svému účtu je vhodné nejprve prostudovat krátkou nápovědu (naleznete v horním menu svého nového účtu).

První dva měsíce může učitel program bezplatně a v plném rozsahu vyzkoušet. Pokud se práce v programu osvědčí, můžete zakoupit licenci a nadále s žáky pokračovat v procvičování.

 

 

14051

příkladů

18564

žáků

1371

tříd

1107

učitelů