Procvičování matematiky online | Jak začít?
Úvod » O programu

O programu

 

Program Matematik pomáhá učitelům při procvičování učiva matematiky druhého stupně ZŠ. Stejně jako ve škole, i zde má učitel a žáci svou třídu - tentokrát ale virtuální. Žáci i učitelé mohou pracovat v programu Matematik při klasické výuce ve škole, ale také doma, nebo kdekoliv jinde s přístupem na internet. Učitel žákům zadává nejrůznější cvičení k procvičování v hodině, domácí úkoly i vytváří testy. Také má neustálý přehled o práci svých žáků a na základě obecných i individuálních statistik žáka může vyhodnotit problémové oblasti a lépe zacílit procvičování učiva. Zároveň také již není potřeba vymýšlet a především pak opravovat příklady k procvičení. Program vše udělá místo učitele, který tak má mnohem více času věnovat se individuálním potřebám žáků a dovysvětlovat případné problémové učivo.

Velkou předností programu je jeho individuální přístup. Každý žák počítá svým tempem a náročnost příkladů se zvyšuje až v momentě, kdy zvládá aktuální úroveň. Žák ihned vidí, zda v příkladu udělal chybu a může se z ní poučit. Program se také vrací k problémovým příkladům a zefektivňuje proces procvičování. Oproti běžnému procvičování v pracovním sešitě splní žák cvičení až v momentě, kdy skutečně danou problematiku ovládá a dokáže spočítat příklady bez větších chyb. Učitel má na výběr z celé řady cvičení a různých forem počítání. Na výběr má klasické počítání, výběr správné odpovědi, slovní úlohy, pexesa, doplňování aj. Program také nabízí nadstavbu pro nadšené matematiky v podobě zajímavějších příkladů nad rámec povinných úloh.

Mimo zadanou práci mohou žáci i sami počítat zajímavé logické úlohy a libovolné jiné příklady. Kromě pestrosti cvičení je velkou motivací pro žáky systém získávání zkušeností, zvyšování úrovně a zisk výhod ve hře za bonusové body. Také porovnání v žebříčcích úspěšnosti může některé žáky motivovat k dalšímu procvičování nad rámec běžné výuky.

 

JAK S PROGRAMEM PRACOVAT?

Program matematik nenahrazuje výuku učitele. Snaží se pomoc při procvičování a upevnění učiva. Je ideálním pomocníkem přímo do vyučovací hodiny. Každý žák pracuje ve svém tempu a obtížnosti. Učiteli odpadá práce se zadáváním a kontrolou příkladů a může se individuálně věnovat žákům, kteří potřebují dovysvětlit některou z problematik. Forma počítání a zisk zkušeností žáky motivuje k práci a velmi zefektivňuje proces procvičování. Nenahraditelnou výhodou oproti klasickému procvičování jsou také bohaté statistiky počítání žáků. Učitel může ihned po skončení výuky vyhodnotit problémové příklady a přizpůsobit následující výuku. Kromě obecných statistik se také může zaměřit na individuální statistiky žáků.

Učitel může program využít i mimo přímou výuku. V programu je možné zadávat povinné i dobrovolné domácí úkoly. Příklady zadány učitelem jsou zvýhodněny v zisku zkušeností a mohou přispět k motivaci pro práci nad rámec povinné výuky. V neposlední řadě mohou žáci pracovat i na zajímavých logických příkladech, případně procvičovat samostatně látku, ve které cítí nedostatky. 

 

ZKUŠEBNÍ VERZE, LICENCE A PLATBY

Program Matematik může kdokoliv vyzkoušet v plné verzi na 2 měsíce zdarma. Pokud učitelům i žákům program vyhovuje, je možné zakoupit licenci (případně multilicenci) a s programem dále bez omezení pracovat. Cena licence se odvijí od počtu učitelů a tříd, které program využívají. Zvýhodněna je objednávka na delší časový úsek.

ZÁKLADNÍ OSOBNÍ LICENCE

- Cena 1000 Kč/rok za každou aktivní třídu

- Nastavení libovolného počtu aktivních tříd  smožností změny

MULTILICENCE "MINI"

- Cena 3500 Kč/rok

- Až 2 učitelé s celkovým počtem až 4 tříd

MULTILICENCE "MALÁ"

- Cena 5000 Kč/rok

- Až 4 učitelé s celkovým počtem až 8 tříd

MULTILICENCE "STŘEDNÍ"

- Cena 8000 Kč/rok

- Až 10 učitelů s neomezeným počtem tříd

MULTILICENCE "VELKÁ"

- Cena 12 000 Kč/rok

- Až 30 učitelů s neomezeným počtem tříd

 

Licenci je možno zakoupit přímo v učitelském účtu. Vše naleznete po přihlášení v levém menu v sekci "licence". Fakturaci je možno provést na daného učitele, nebo přímo na školu.

V případě, že licenci objednává přímo škola a prozatím žádný učitel s programem nepracuje, kontaktujte nás prosím na e-mail jirituza@gmail.com a vše individuálně vyřešíme. Také v případě zájmu o zakoupení licence na více než 3 roky je možné vše individuálně domluvit.

14051

příkladů

18630

žáků

1375

tříd

1112

učitelů